Harpy Gençlik Çalıştayı, Youth Action Leaders ekip üyeleri ve aday üyelerin katılımıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Kocaeli Sivil Toplum Merkezi'nde gerçekleştirildi. Çocuk Hakları Komisyon üyesi Fatma ACAR 'ın sunumuyla başlayan çalıştay, Spor Komisyonu üyesi ve Eskişehir temsilcisi Mehmet Can ÇETİL ' in Youth Action Leaders ruhu ve doğa sporlarının çocuklar ve gençlerin olumlu gelişimlerine katkıları konusunda konuşma gerçekleştirdi.

ÇETİL ; Youth Action Leaders başta çocuk hakları ve doğa sporları olmak üzere, gençlik politikaları konusundan 2015 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Bizler çocuk esirgeme kurumlarında ki çocuklara sadece doğa sporları konusunda eğitim vermiyoruz aynı zamanda çocukların doğa ve sporla bütünleşik bir yaşam sürmelerini ve bununla birlikte milli değerlere sahip çıkan vatanına, milletine sadık ve bu uğurda çalışan bireyler yetiştirme gayretindeyiz. Bu oluşumu kurup bizi başından beri böyle bir sosyal sorumluluk farkındalığı hissetmemizi sağlayan ve maddi, manevi herşeyini bu amaç için sarfeden ekip liderimiz Salih Soner GÜLER ' e teşekkür ediyorum. Umarım ileride daha büyük işlere imza atıp başta ülkemizde sonra dünyada çocuklar, gençler ve insanlık için güzel gelişmeler kaydedeceğiz.

Daha sonra ekip liderimiz Salih Soner GÜLER ' in başkanlığında başlatılan çalıştayda önümüzdeki zamanlarda planlanan ve başvurusu gerçekşeltirilen Erasmus + gençlik değişimi projeleri, SURMOT ve Çocuk Esirgeme Kurumu aktiviteleri hakkında fikir alışverişi ve geliştirilebilirlik konusunda çalışma gerçekleştirildi.

Çalıştaya yazılı olarak raporlar sunuldu:

Ekip lider yardımcısı Bartu Arda YILDIZ' ın rapor özeti ; Çocuklar için yapacağımız faaliyetlerde etkinlik çeşitlerini daha da arttırıp MEB ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile bugüne kadar organize olmuş birlikte olan çalışmalarımızı genliştirmeliyiz ve daha aktif desteklerini almalıyız. 

Spor Komisyon Üyesi ve Lider yardımcısı Hamza UZUNER' in rapor özeti ; Youth Action Leaders ' a bağlı komisyonların çalışmalarını birbirleriyle organize olup daha güzel sosyal sorumluluk projeleri ortaya çıkarmak için komisyon üyelerinin genişletilmesini öneriyorum, sponsorluk faaliyetlerinin arttırılmasının gençlik STK ' mız için elzem olduğunu bunun için profesyonel bir çalışma gerektiği inancındayım. Bizler makam, mevki, menfaat ve kariyer için bir araya gelmiş bir topluluk değiliz bugüne kadar da bunu ispat ettik ancak bu ruhumuzun yapacağımız sponsorluk anlaşmalarında zedelenmemesi için seçilecek sponsorlara ayrıca dikkat edilmesi kanatindeyim.

 Ardından SURMOT çalışma planını anlatan çalıştay başkanı Salih Soner GÜLER, "çalıştayımıza destek veren başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ve diğer sponsorlarımıza ve çalıştay üyelerimize teşekkür ediyorum. Youth Action Leaders kuruluş ruhu itibari ile genç liderler hareketliliği çizgisinden şaşmamıştır, yaptığımız çalışmalar bir çok akademisyen ve bürokratın çok üzerindedir çünkü bizde menfaatsiz, makam hırssız sadece çocuklar, gençler ve doğa için yapılan sosyal sorumluluk projeleri hedefi vardır ve ruhumuzu koruduğumuz bir olduğumuz müddetçe her zaman ihtiyaç sahibi olanın yanında olacağız". dedi 

Kapanış konuşmasının ardından üyeler ve aday üyeler ile birlikte Beyaz Yalı Restauranta yemeğe geçildi ve yemekte ekip üyeleri hoş zaman geçirip aday üyeler birbirlerini daha yakın tanıma fırsatı buldu.

PopUp Penceresi

PopUp Penceresi