Youth Action Leaders ekip lideri Eğitim Bilimleri Uzm. S. Soner Güler, Erasmus+ ve Bilimsel Başarı sertifilka töreninde yaptığı konuşmada :

 

Ekibimiz bundan 3 yıl önce gençlerin doğa sporları konusunda farkındalık oluşturmak için kurduk ve çeşitli yerlerde doğa sporları ve kamplar gerçekleştirdik, daha sonra gençlik adına daha fazla kazanımlar elde etmek adına Erasmus projeleri yazmaya başladık, bu çalışmaları ilk başlatırken ve gerçekleştirirken gençlerin eğitimlerine devam ettikleri kurumlardan malesef hiçbir destek göremedik, destek göremediğimiz gibi  çeşitli engellerle karşılaştık ama yılmadık, projelerimizi parkta, kafede, sokakta yazdık, sadece inancımız vardı ve en önemlisi de inanmaktı. projemiz kabul olduğunda ekiptekilerin öğrenim gördüğü ve benimde bir dönem öğretmen olarak çalıştığım bir eğitim kurumu daha önce bize hiç destek vermezken , bir anda projemizin başarısı ve onaylanan bütçesi karşısında bizleri tebrik edip her konuda destek olacağını söyledi, fakat biz bu söylemlerin sadece proje bütçesi ile ilgili olduğunun farkında olduğumuz için kendi alt yapımızı oluşturduk ve Avrupa Birliğinden akreditasyonu alıp Youth Action Leaders ekibini resmen kurduk ve projelerimizi kendi ekibimiz adına yapma kararı aldık.

Bugün yaptığımız işleri, bilimsel çalışmalarımızı, davet edildiğimiz uluslararası konferanslar, sempozyumları, gerçekleştirdiğimiz yurt dışı ve yurt içi çocuk esirgeme kurumu aktivitelerini görünce iyi ki ekibimizi kurmuşuz diyoruz. ve Allah izin verirse daha büyük işlere imza atacağımıza inanıyoruz. Bugüne kadar bir çok gence ve eğitimcilere yurtdışı imkanı sağladık, bilimsel projelerde yer almasını sağladık, gece gündüz demedik çalıştık, herkesin köşede unuttuğu farkına varmadığı bir çok gence özgüven aşıladık ve büyük fırsatlar sunduk ve buna devam edeceğiz. "Biz Her şeyi Yapabiliriz" inandığımız sürece...

 

PopUp Penceresi

PopUp Penceresi