Haber

 

Proje Adası

Horizon (UFUK) 2020 ve Yeni Erasmus + 2021-2027 İnteraktif Proje Yazma Eğitimi

(Europass Sertifikalı)

 Amacımız :

Erasmus + ve HORİZON 2020 proje yazım eğitimi gibi 5000 Euro civarı değerindeki bir eğitimi başvuranların gönderdiği Europass CV' leri değerlendirilerek seçilmiş 8 kişiye öncelikli olarak gençlik istihdam politikasına katkı sağlamak hedefi ile Lisans, Yüksek lisans ve Doktora öğrencilerine sadece katılımcının kendi uçak, konaklama ve dolaylı maliyetlerinin içinde olduğu bir ücretini kendisinin karşılaması koşuluyla (Ulaşım ve Konaklama Dahil Program Ücreti) proje uzmanlığı konusunda gelişimlerine katkı sağlamak. 

Peki Neden 8 Kişi ?

Proje Adası içeriği itibariyle proje eğitimi alacak katılımcıların ilk günden itibaren akıllarında tasarladıkları bir projeyi yazmaya başlamalarını sağlar bu da 8 proje demektir ve Eğitmen Proje Uzmanlarının tüm projelere birebir yazım desteği için maksimum sayıdır.

Proje Adasından Önce projemin olması gerekli midir ?

Hayır, proje adasının ilk günü katılımcılara kişiye özel proje temaları verilip program esnasında sıfırdan bir proje yazımına başlamaları sağlanacaktır.

Seçilirsem sadece Program ücretini mi vereceğim ?

Evet sadece belirtilen Kişisel Uçak, Konaklama ve Dolaylı maliyetinizi içeren program ücretini vereceksiniz. HORİZON 200 ve Erasmus + yeni teması eğitim ücreti sponsorluk kapsamında sağlanacaktır

 

->BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ<-

Ulaşım ve Konaklama Dahil Program Ücreti

12 Kasım-16 Aralık tarihi arası seçilmiş, kesin kayıt olanlar için

550 Euro 

Programa dahil olanlar

  • Ulaşım (Uçak) İstanbul- Belgrad arası gidiş-dönüş
  • Konaklama (4 Gece 5 Gün)
  • Erasmus + Proje Yazım Eğitimi
  • HORİZON (UFUK) 2020 Proje Yazım Eğitimi
  • Program sonrası projenizin yazımı sürecinde danışmanlık
  • Belgrad Şehir turu

 

Proje Adası Eğitim Başlıkları

1. ve  2.  GÜN

Yeni Erasmus + 2021-2027 Eğitim Başlıkları

 

Erasmus + 2021-2027 Programı Yenilikleri

ECAS hesabı oluşturma

PİC Numarası alma

Hangi Program Kurumumuza Uygun

2021-2027 Proje Temaları

Proje Mantık Kurma

Avrupa Gelişim Planı Hazırlama

Proje Faaliyetleri Hazırlama

Yaygınlaştırma ve Proje Etkileri Hazırlama

Projelere Ortak Bulma

Katılımcı Profili ve Etkileri

Proje Değerlendirme Kriterleri

Avrupa Gelişim Planı Hazırlama

 

HORİZON (UFUK) 2020 Eğitim başlıkları

3. ve 4.  GÜN

HORİZON (UFUK) 2020 Eğitim başlıkları

 

Horizon 2020 Nedir

Çok Uluslu Araştırma ve İnovasyon İşbirliği Destekleri

Tematik Alanlar

Yatay Alanlar

Horizon 2020 Öncül Araştırma Bireysel Destekleri

Avrupa Teknoloji Platformu ve Ağları

KOBİ Hızlandırıcı Destekleri

Proje Başvuru Tarihleri

Horizon 2020 Burs ve Dolaşım Destekleri

İş Planı Oluşturma

Horizon 2020 Proje Bütçe Analizi

Horizon 2020 Değerlendirme Kriterleri

 

->BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ<-

 

İletişim :

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

İnstagram

@yalprojectcrew

 

HORİZON 2020  

Ufuk2020, 80 Milyar Avro’luk dev finansmanıyla dünyanın en büyük bütçeli araştırma ve inovasyon programı!

İlgi duyduğunuz alandaki Ufuk2020 Destekleri'ni etkin bir şekilde kullanmak için yukarıdaki sekmelerde yer alan Avrupa Teknoloji Platform ve Ağları'ndan ilgili olduklarınıza üye olup alanınızdaki faaliyetleri takip edebilirsiniz. Açık Çağrılar sekmesinden, başvurabileceğiniz fon mekanizmaları hakkında bilgi aldıktan sonra TÜBİTAK Ufuk2020 Destek ve Ödülleri'ne başvurabilir, böylece projenizin Ufuk2020'deki başarı şansını artırabilirsiniz.

 

Yeni Erasmus + 2021-2027 Programı

Avrupa Komisyonu, Erasmus + Programı 2021-2027 dönemi bütçesinin bir önceki döneme göre 2 kat artırılarak 30 Milyar Euro olması yönündeki teklifi kabul etti. Bu artış, hibe almaya hak kazanan ve yerel düzeyde uygulanan Avrupa Birliği projeleri sayısının da 2 kat artacağı anlamına geliyor. Yeni Programda önem kazanan ESC Projeleri temaları ve anahtar başlıklar ve proje yazımı süresince dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir ?

 

Erasmus + Yüksek Öğrenim Avrupa Öğrenci Değişim Programı Kapsamında Türkiye'de ki Üniversitelere Gelen ve                Türkiye'den Gönderilen Öğrenci Sayıları Belli Oldu

 

26 Eylül 2019 da YÖK, “2018 - ÜNİVERSİTE YILLIK İZLEME VE DEĞERLENDİRME RAPORU"nu açıklamasıyla Türkiye'de ki Üniversitelerin Erasmus + yüksek öğrenim hareketliliği kapsamında yurtdışına gönderdikleri ve yurtdışından getirdikleri öğrenci sayıları rakamlarla belli oldu.

YÖK raporu dayanağıyla AB proje uzmanı S. Soner GÜLER ve ekibinin yaptığı araştırma çalışmaları doğrultusunda Türkiye'de ki üniversitelerin yurtdışında ki üniversiteler ile öğrenci değişimi kapsamında Avrupada' ki Üniversitelerden toplam 5591 öğrencinin ülkemize geldiği ve 19009 öğrencininse avrupaya gönderildiği tespit edildi.

Erasmus + Yüksek Öğrenim Öğrenci Değişimi programının üniversite öğrencileri için en az bir öğrenim dönemi yurtdışı üniversitelerinde eğitimlerini devam ettirmek için büyük fırsat olduğunu ve bu süreçteki masraflarının Erasmus + tarafından karşılandığını ve bunun içinde üniversitelerin Erasmus + KA103 ve KA107 programı alanında gerekli proje başvurusunun yapılmasını ve yurtdışında programa dahil olan üniversitelerle ikili anlaşmalar yapılmasının gerekli olduğunu açıklayan S Soner GÜLER, Türkiye'de ki Üniversitelerin konu ile ilgili çalışmalarının tabloya yansımış halini şöyle sıraladı ;

En Çok Yurtdışından Öğrenci Getiren Üniversite Anadoludan

Yapılan detaylı araştırma sonucunda Türkiye'ye Erasmus + programı kapsamında en çok öğrenci getirmeyi başarabilen üniversite 432 yabancı öğrenci ile Kastamonu Üniversitesi, ardından 272 Marmara, 245 Yıldız Teknik, 210 Boğaziçi, 199 Ondokuz Mayıs, 193 İstanbul, 192 ODTÜ, 157 Pamukkale, 152 Koç Üniversitesi oldu

Gönderilen öğrenci sayısında Sıralama Çok Farklı

Üniversitelerin Uluslararasılaşma konusunda önemli bir fırsat olan Erasmus + Yüksek Öğrenim öğrenci değişim programı kapsamında gelen öğrenci ile giden öğrencinin birbirine denk olması çok önemli, bu kapsamda Türkiye'den avrupaya en çok öğrenci gönderen üniversite 705 öğrenci ile Ankara Üniversitesi ve ardından ilk 10 ' a giren üniversiteler ise, 699 Anadolu, 683 Boğaziçi, 635 Hacettepe, 617 Marmara, 558 Yıldız Teknik, 545 Ege, 532 ODTÜ, 530 Kastamonu, 485 Kocaeli Üniversitesi olmuştur ve gelen giden öğrenci sayıları arasında farklılıklar olduğu tespit edilmiştir.

Erasmus + programında yurtdışından gelen öğrencilerin en çok olduğu ilk 10 il sırasıyla 2453 İstanbul, 484 Ankara, 432 Kastamonu, 295 İzmir, 199 Samsun, 163 Eskişehir, 157 Denizli, 136 Sakarya, 122 Antalya, 110 Kayseri oldu, Erasmus + programıyla gelen öğrencilerin illere dağılımıyla ilgili ildeki üniversite sayısı ve turistik olarak tanınırlığı, ildeki üniversitenin akademisyenlerin uluslararası çalışmalarda yer alıp üniversiteyi tanınır hale getirmesi önemli etkenlerden olduğunu söyleyen YAL Project Crew AB proje Uzmanı S. Soner GÜLER, 2018-2019 yılında hiç erasmus + öğrencisi misafir edemeyen 12 ilimiz var bu illerimiz , Uşak, Bilecik, Gaziantep, Tunceli, Giresun, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Rize, Ağrı, Mardin, Artvin, Şırnak, Bayburt, Siirt, Batman, Bitlis, Hakkari, Yozgat, Ardahan, Gümüşhane.

Vakıf Üniversitelerinin Bir Çoğu Erasmus + programında Sınıfta Kaldı

YÖK değerlendirme raporu doğrultusunda yapılan incelemede dev bütçelerle kurulan yeni vakıf üniversiteleri Erasmus + yüksek öğrenim öğrenci değişimi programında devlet üniversiteleriyle aynı hibe hakkına sahip olmasına karşın YÖK' e 0 veya 1 gibi, gelen giden öğrenci sayısı bildirmişlerdir. bu sayılar yeni kurulan vakıf üniversitelerinin uluslararasılaşma konusunda yetersiz kaldığını ve öğrencilerine böyle önemli bir programdan istifade etmelerinin önünü kapadığını düşündürmektedir.

Öğrenciler üniversite Tercihini yaparken Erasmus + ile yurtdışında öğrenimlerini devam ettirme hayali kuruyor ve üniversiteler birliğinin ve Ulusal Ajans'ın bir araya gelerek konu hakkında ortaklaşa çalışması elzemdir, Erasmus + ' ın diğer programları olan KA2, KA3 ve Sport alanında üniversitelerin aldığı hibe ve hareketliliğe kattığı öğrenci ve akademisyen sayılarıyla ilgili de araştırma başlattıklarını söyleyen S. Soner GÜLER, Üniversiteler ile proje yazımı ve yurtdışı ortak üniversite bulmak için beraber çalışma yapmaya açık olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünyanın önde gelen düşünce zirveleri arasında tanınmış bir yer bulmayı başaran Kartepe Zirvesi, Kocaeli kış turizm merkezinde bu yıl üçüncü kez düzenlenecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkanlığında; üniversiteler ve sivil toplum örgütleri de dahil olmak üzere çok sayıda paydaş tarafından düzenlenen zirvenin paydaşları arasında Youth Action Leaders, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası, Marmara Bölgesi Belediyeler Birliği ve Kültür Şehri Vakfı,  yer alıyor. NTV etkinliğin medya sponsoru.

 Gençlerin Gözünden Mutlu Şehir 

‘’Kentleşme ve Mutlu Şehir’’ teması ile toplanan Kartepe Zirvesi’nin son gününde oturumlar ve paneller devam etti. Ara Güler Salonunda “Gençlerin Gözünden Mutlu Şehir” paneli gerçekleştirildi. Kocaeli İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer ÇİNTİMAR' ın da yakından takip ettiği panele Kartepe zirvesi yürütme kurulu üyesi Prof. Dr. Haluk SELVİ çalıştay ve deklarasyonda yer alması için gözlemleyip rapor tuttu, Youth Action Leaders ekip lideri Salih Soner Güler’in moderatörlüğünde yapılan panelle de genç konuşmacılar şehirlere dair düşüncelerini dile getirdi ve ardından Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer ÇİNTİMAR tarafından panelist ve moderatöre katılım sertifikası takdim edildi.

 

KOCAELİ DOĞA SPORLARI MERKEZİ HALİNE GELEBİLİR

Salih Soner GÜLER, Kocaeli'nin sadece bir sanayi başkenti olmadığını ve özellikle Kartepe' nin doğa sporları için çok verimli bir alan olduğunu bunun yanı sıra Gebze, Karamürsel, Gölcük de doğa sporları için dünyada ender bulunan doğal alanlara sahip , ayrıca dünyada sayılı ülkelerde bulunan Via-Ferreta parkurlarından birinin daha da gelişmişini Kocaelinin Kartepe bölgesine kurulabileceğini ve böylece doğa sporları konusunda il akla gelebilecek şehir konumuna erişilebileceğini, ayrıca Doğa Sporları Festivalinin Kocaeli de gerçekleştirilerek şehre ayrı bir marka oluşturulabileceğini söyledi.

 

MÜLTECİLERE EĞİTİM

Göçmen ve mültecilerin eğitimi üzerine konuşan Kocaeli Üniversitesi’nden Elif Beyza Gürkan, “Göç insanların bir noktadan diğer bir noktaya siyasi, sosyal ve ekonomik nedenlerden dolayı oluşan taşınma hareketidir’’ dedi. Sokak sanatları örnekleri üzerinden sunum yapan Kadir Can Arslan, “Sokak Sanatı 1960’larda Amerika’da doğmuştur. Sokak sanatı kamu alanlarını yeniden düzenler ve yapılan çalışmalarla izleyicilere yeni bir mesaj ve yeni bir mekan oluşturur” şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ’NDE DOĞA SPORLARI
Doğa sporlarının heyecan ve aksiyon içeren spor dalları olduğunu ifade eden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nden Mehmet Can Çetil, “Kocaeli’de 91 adet yürüyüş ve doğa sporu alanı bulunmaktadır. Şu anda bulunduğumuz Kartepe’de çok güzel yürüyüş ve tırmanış yolları bulunuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu bu rotalar ile Kocaeli sadece sanayi şehri değil aynı zamanda doğa sporlarının da etkin şekilde yürütülebildiği bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Kocaeli’nde tüm belediyelerin doğa sporlarına destek vermesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

Proje Adası İnteraktif Proje Yazma Eğitimimiz 22-26 Ağustos tarihleri arasında Avşa adasında Altınkum Tatil Konaklarında gerçekleştirildi Üniversite ve Milli Eğitim ve STK alanlarından katılımcıların olduğu Proje Adasında katılımcılar Erasmus + KA105, KA101 ve KA229 projeleri hakkında detaylı bilgi sahibi olup bu alanlarda 4 gün süresince günlük 10 saatlik düzenli çalışma ile projelerini yazıp başvuruya hazır hale getirdiler.

Proje Adasında yazılan Erasmus + proje türleri KA101 ve KA105 ağırlıklı olup kurumlara ve STK lara ait toplam 7 proje yazıldı.

Erasmus + 2020 proje temalarını ve yenilikler konusunda da ön bilgi edinen katılımcılar bunun yanı sıra eğitim süresince arada gerçekleştirilen motivasyon etkinliklerimizde ve ada turumuzla Avşa adasının keyfini çıkardılar

 

 

 

 

 

 

 

 

“Şehircilik ve Mutlu Şehir” temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi 2019 başladı. Üç gün sürecek zirvede mutlu şehrin anahtarı olacak fikirler ve projeler kamuoyuyla paylaşılacak.

 

ÇOK SAYIDA PAYDAŞ

Dünyanın önde gelen düşünce zirveleri arasında tanınmış bir yer bulmayı başaran Kartepe Zirvesi, Kocaeli kış turizm merkezinde bu yıl üçüncü kez düzenlenecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkanlığında; üniversiteler ve sivil toplum örgütleri de dahil olmak üzere çok sayıda paydaş tarafından düzenlenen zirvenin paydaşları arasında Youth Action Leaders, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası, Marmara Bölgesi Belediyeler Birliği ve Kültür Şehri Vakfı,  yer alıyor. NTV etkinliğin medya sponsoru olacak.


Yurt içi yurt dışı pek çok akademisyen, siyasetçi, yazar, kültür-sanat insanı, iş adamlarının katılımıyla bu yıl 3.'sü gerçekleştirilen Kartepe Zirvesi başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen ve 3 gün devam edecek olan Kartepe Zirvesi, "Şehircilik ve Mutlu Şehir" teması ile başladı. Kartepe zirvesinde bulunan bir otelde, şehircilik ve geleceğin şehirleriyle ilgili sorunların disiplinler arası bir yaklaşımla masaya yatırılacağı zirvenin açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, BM Türkiye Mukim Temsilcisi Alvaro Rodrigez, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Youth Action Leaders lideri S. Soner Güler katıldı. 180'den fazla konuşmacının yer alacağı zirvenin açılış konuşmasını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyük Akın gerçekleştirdi.

Dünyanın sayılı zirveleri arasında yer alan ve 3 gün boyunca devam edecek olan Kartepe Zirvesi 2019 kapsamında “180’i aşkın konuşmacı görüş ve düşüncelerini paylaşacak. Türkiye ve yurtdışından 47 farklı üniversiteden 67 profesör, 17 Doçent, 14 Dr. öğretim üyesi olmak üzere 98 bilim insanı katılacak. BM, UNICEF, UNESCO, UNDP, TASCA, Youth Action Leaders gibi uluslararası kurumların  temsil edileceği organizasyonda; 15 panel-konferans, 13 akademik oturum, 4 vaka kritik, 2 forum ile şehir ekonomisi, iş ve istihdam konulu 1 çalıştay olacak.

"Dünya'da yapılan her şeyin insan için olduğunu unutmamamız gerekiyor"

Zirvenin amacı hakkında bilgiler aktaran Başkan Tahir Büyükakın, "3'üncüsünü düzenlediğimiz zirvede şehirlerde yaşayan insanların mutluluğunu konuşmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Biz şehirleri doğru anladığımızda aslında Dünyaya dair meseleleri de bir taraftan doğru yorumlamış olacağız. Ticaret ve sanayi devriminin başlaması ile birlikte şehirleri güçlü bir şekilde inşa etmeye başladık. 500 yıl gibi bir zaman geçti, geriye doğru baktığımızda meseleyi bir kere daha sorguladığımızda, neleri doğru yanlış yaptık diye durup düşündüğümüzde aslında çok şeyi başardığımızı ama maalesef ifade etmek istiyorum ki asıl olan insan unsurunu unuttuğumuzu görüyoruz. Bu Dünya'da yapılan her şeyin insan için olduğunu unutmamamız gerekiyordu. Bunu sorgulamamız gerekiyor. Mesele bizim eşya ile ilişki kuruş biçimimizde problem belki de orada, insan insan ile insan doğa ve dünya ile nasıl ilişki kuracak bu konuda bizim biraz daha bilgeliğe ihtiyacımız var. Asıl hizmet etmek gerekilen unsurun insan olduğunu unutmamalıyız" dedi.

"Hızlı şehirleşme iyi yönetilmediğinde şehir hayatında ekonomik, sosyal ve çevresel sorunlara neden olabilmektedir"

Daha sonra konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, "Şehirleşme süreci, tüm Dünya'da sanayi devrimi ile hızlanmıştır; sanayi devrimi öncesi şehir merkezlerinde yaşayanların nüfus içerisindeki payının yüzde 10'lar civarında olduğu tahmin edilirken Kentleşme sürecinde 2050 yılında kentsel nüfusun dünya nüfusu içindeki payının, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı ülkelerinde ise yüzde 90 düzeyine yaklaşması beklenmektedir. Türkiye'ye baktığımızda, 1950'lerde kırsal nüfusun yüzde 75'ler oranında olduğu görülmektedir. 1980'lerden itibaren köylerden kentlere yaşanan göçle birlikte kentsel nüfusun payı 1990 yılında yüzde 59'a ulaşmış; 2000 yılında yüzde 65'i geçmiştir. 2018 TÜİK verilerine göre il ve ilçe merkezlerinde yaşayanların oranı yüzde 92,3 olarak gerçekleşmiştir. 2014 - 2020 dönemini kapsayan Ulusal Kırsal Kalkınma Stratejisi'nde köylerdeki nüfus seyrelmesi veya çözülme düzeyi üzerinde etkili olabilecek temel içsel parametreler; demografik yapı, coğrafi konum ve iklim, tarımsal üretim altyapısı, istihdam ve iş gücü yapısı, sosyal ve fiziki altyapı hizmetlerine erişim düzeyi olarak belirtilmiştir. Strateji'de ayrıca bu süreç üzerinde etkili olması beklenen dışsal parametrelerin ise kentlerdeki düşük vasıflı iş gücü talebindeki artışın getirdiği istihdam ve daha yüksek gelir beklentisi, kentlerdeki cazip yaşam koşulları, bilişim ve ulaşım altyapısındaki gelişmelerle erişilebilirliğin artması ve temel kamusal hizmetlerin kentlerde daha nitelikli şekilde sunulması olduğu ifade edilmiştir. Hızlı şehirleşme iyi yönetilmediğinde şehir hayatında ekonomik, sosyal ve çevresel sorunlara neden olabilmektedir" diye konuştu.

"Bu zirve Türkiye ve Dünya için çok önemli"

Açılışta konuşan BM Türkiye Mukim Temsilcisi Alvaro Rodrigez ise gerçekleştirilen zirvenin dünya için önem arz ettiğine dikkat çekerek, "Şunun farkındayım bu güzel ülkeden öğreneceğim çok şey var, bu zirveden öne çıkarılacak çok şey var. Paydaşlarımızı burada görebilmek ve mutlu şehir gibi önemli bir temanın bu zirvede konuşulması beni çok mutlu ediyor. Bu zirveden çıkacaklar Türkiye ve Dünya için çok önemli. Nüfus ciddi bir şekilde artacak ancak bunun nasıl şekillendiği bütün insanları etkileyecek. Kültürlerin çatışması, topluluğun aidat duygusunun azalması bazı şehir ortamlarında yaşanan olaylar ve bu zirve bunların hepsini detaylıca masaya yatıracaktır. Dünya tarihinde ilk defa bu nesil yoksullukla mücadele için ortaya çaba koymakta. Bununla birlikte iklim değişikliği karşısında önemli adımlar atacağız. Türkiye bazında da 2 detaya değinmek isterim. Muazzam ve inanılmaz bir destek söz konusu sığınmacılara karşı sadece Suriye değil diğer ülkelerden gelenler olarak 5 milyon sığınması söz konusu. Bu noktada Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çabalarından ötürü kendisine teşekkür ederim. Çabalar herkes tarafından fark edilmektedir. 11. Kalkınma Planı şehirciliğin farkındadır. Hedefler belirlenmelidir, nüfuslar konusunda şehirler ve şehir yetkilileri ile birlikte çalışılması gerekmektedir. Birleşmiş Milletlerin Türkiye'ye sunduğu destekler çerçevesinde bu konu üzerinde çalışacağız. Burada sizlerle birlikte bulunmak benim için büyük bir mutluluk" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Youth Action Leaders olarak Çocuk Evinde 8-12 yaş arası çocuklara doğa sporları eğitimi verdik ve minik dağcılara , dağcılığın simgesi olan Buff hediye ettik , çadır kurma, ateş yakma basit tırmanış eğitimlerinde minik dağcılar üst düzey bir performans gösterip eğitimlerini başarıyla tamamladılar. 

 

Doğa sporları eğitimimizde bizlere destek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğüne ayrıca teşekkürelerimizi sunarız.

 

 

 

PopUp Penceresi

PopUp Penceresi